Logo
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Blog
Zdravotní pojištění a penále, co bychom měli vědět?
26.06.2020
Zdravotní pojištění a penále, co bychom měli vědět?
Někdy se stane, že dlužíme zdravotní pojišťovně pár stokorun a dluh později přeroste ve vyšší částku. Pokud je nedoplatek opravdu vysoký, nedá se počí... číst celé
Služba Bitstock
19.05.2020
Služba Bitstock
Služba BitStock je osvědčená internetová platforma, kterou najdete na webových stránkách www.BitStock.com, je to mezinárodní bitcoinová burza, která s... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Bankerat, klasická půjčka přímo od lidí

Bankerat, klasická půjčka přímo od lidí

Ne banky, ale jednotlivec, který investuje a půjčuje tím peníze někomu dalšímu – na úrok, který by byl pro klasický peněžní ústav spíš nereálný. Také minimum administrativy a vyřizování, což potěší všechny, kteří na půjčku poněkud spěchají. Samozřejmě, všichni známe více takových poskytovatelů P2P (peer-to-peer) půjček, ale Bankerat je jedním z těch nejznámějších. Investuje tu řada lidí a mnoho dalších si půjčuje.

Držitel licence ČNB, to je záruka férovosti

Jak se orientovat ve dnešním spletitém trhu s půjčkami? Pravda, poslední roky prořídl a zkvalitnil se, ale stále ještě je poskytovatelů víc než dost. Bankerat zaujme hlavně tím, že je držitelem příslušné licence ČNB – o poskytování platebních služeb malého rozsahu. Pokud vydává národní banka podobné oprávnění, musí si poskytovatele nejdřív dobře prověřit a mít naprostou jistotu, že dělá správný krok. Službu provozuje akciová společnost Bankerat, a.s. se sídlem v Praze, půjčit si touto formou lze sumu v rozmezí 10 a 600 tisíc korun. Samozřejmě si za svůj čas účtuje i poplatek. Konkrétně jde o 5 % z celkové hodnoty půjčky a 225 Kč jako administrativní taxu.

Bezúčelová půjčka bez ručitele, skrytých poplatků a nutnosti osobních schůzek, protože vše potřebné lze dnes už vyřídit přes internet – ostatně jako i u klasických nebankovních úvěrů. A co lhůta splatnosti? Může být různorodá, zpravidla jde nejméně o půl roku a maximálně šest let, respektive období splátek rozepsané mezi 6 a 72 měsíců.

Na tuzemském trhu působí Bankerat už od roku 2010, tituluje sebe sama jako internetová aukční platforma pro P2P půjčky. Investoři si totiž jednoduše vyberou žádost o půjčku, resp. potenciálního klienta, do nějž chtějí investovat. Vždy je připraveno několik desítek různých položek – může jít o úvěr, kde by šlo řádově o desetitisíce, případně i o částku o poznání vyšší. Je pak jen na investorovi nebo naopak žadateli, aby zhodnotil veškerá pro a proti, která připadají v úvahu v jeho případě.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Upozornění:

Výše uvedené sdělení neznamená uzavření smlouvy o půjčce, ale jde pouze o návrh na uzavření této smlouvy.

Copyright © 2020 ChciPůjčku.cz