Logo
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Blog
Zdravotní pojištění a penále, co bychom měli vědět?
26.06.2020
Zdravotní pojištění a penále, co bychom měli vědět?
Někdy se stane, že dlužíme zdravotní pojišťovně pár stokorun a dluh později přeroste ve vyšší částku. Pokud je nedoplatek opravdu vysoký, nedá se počí... číst celé
Služba Bitstock
19.05.2020
Služba Bitstock
Služba BitStock je osvědčená internetová platforma, kterou najdete na webových stránkách www.BitStock.com, je to mezinárodní bitcoinová burza, která s... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kvůli čemu nám byla zamítnuta půjčka? Nejčastější příčiny nezdaru

Kvůli čemu nám byla zamítnuta půjčka? Nejčastější příčiny nezdaru


Chtěli jste si půjčit peníze, už se vše zdálo být na dobré cestě, ale banka nebo nebankovní společnost nakonec řekla, že žádost byla stornována – nesplňujete totiž některou z podmínek nutných pro ověření bonity klienta. Co všechno patří mezi typické důvody, díky nimž půjčka zkrátka nebude? Některé se dají očekávat, jiné nás zase spíš překvapí. Zákony se v posledních letech změnily a je pravda, že musíte například prokázat trvalý příjem, jinými slovy – doložit, že splácení půjčky nebude představovat problém, a to ani v nejmenším.

Pracovní smlouva na dobu určitou může zhatit plány

Chcete dlouhodobý spotřebitelský úvěr, ale u zaměstnavatele máte podepsanou spolupráci řádově jen na několik měsíců dopředu – tedy pracovní smlouvu evidovanou na dobu určitou? Pak může nastat problém, protože poskytovatele půjčky bude zákonitě zajímat, jaké jsou vaše aktuální ekonomické možnosti. Tím, že máte nejistou práci, nebankovní sektor moc nepotěšíte – a banku už vůbec ne.

Zkušební lhůta? To se přece jako práce nepočítá, větší šanci obstát má i penzista, který disponuje slušným důchodem. Ten se totiž za trvalý příjem obecně považuje, minimálně u krátkodobých půjček nepředstavuje žádnou komplikaci. U většího spotřebitelského úvěru v řádu stovek tisíc už ale samozřejmě ano. Ochotně se nepůjčují vysoké částky ani studentům, matkám samoživitelkám a podobným skupinám žadatelů. A je to v jejich vlastním zájmu…

Osobní bankrot je jasnou překážkou pro všechny

Pokud obrazně řečeno dlužíte všude, kam se podíváte, není to vůbec pozitivní zpráva. I proto, že půjčka bude tabu, exekuce nebo pětiletý osobní bankrot jasně naznačuje, že splácení dluhů vám dělá problémy. A žádný poskytovatel nebude chtít souhlasit s tím, že takto problémovému klientovi půjčí nějaké peníze. Zvláště pokud jde podstatná část jeho příjmu, ať už je v jakékoliv výši, na splátku nějakého většího dluhu a pohledávku musel řešit příslušný krajský soud, jenž rozhoduje o přijetí nebo nepřijetí žádosti o osobní bankrot.

Někdy, pokud je poskytovatel opravdu přísný, stačí jen negativní záznam v registru dlužníků. Dříve jste neplatili včas půjčku, mobilní paušál, nedoplatek za elektřinu, prostě cokoliv, kvůli čemu byste mohli být vedeni v příslušném registru s negativním záznamem (pokud jsou záznamy naopak jen a jen pozitivní, rozhodně se nemáte čeho obávat). Je tam nakonec uvedeno vše – kdy jste si brali jakou půjčku, jestli jí někdo dříve zamítl, nestihli jste dodržet původní termín splátky – prostě jakákoliv nosná informace, která může sloužit poskytovateli jako vodítko o bonitě klienta. Pokud žádný záznam nemáte, tedy půjčujete si poprvé, je to také chyba. Banka ani nebankovní poskytovatel se nemají od čeho odrazit při svém rozhodování.

Nemusíte splňovat jednu ze základních podmínek

Nebylo vám ještě osmnáct, nemáte státní občanství, nevyplnili jste správně kontaktní údaje, žádost není zkompletována a odeslána. To vše může být jasnou překážkou při žádosti o úvěr, takže se pak není čemu divit, že jste byli odmítnuti. Řada poskytovatelů nechce půjčovat peníze dlouhodobě ani starším 70 let, jinde je překážkou, že jste cizincem s pracovní smlouvou – ale ne už občanem ČR. Totožnost se ověřuje, stejně jako bankovní konto. Pokud není přímo vaše, ale máte jen dispoziční právo, i to může být komplikace. A co dělat, když byla žádost zamítnuta?

  • Snížit výdaje. A tedy zvýšit bonitu, protože budete mít více volných peněžních prostředků.
  • Počkat. Záznamy z registru se po nějakém čase mažou, i když jde o běh na dlouhou trať.
  • Najít si přivýdělek, lépe placenou práci. V každém případě – navýšit nějak své příjmy.
  • Zkusit to znovu s menší půjčkou. Nepůjčí vám sto tisíc, ale třeba u padesáti tisícovek kývnou?

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

Upozornění:

Výše uvedené sdělení neznamená uzavření smlouvy o půjčce, ale jde pouze o návrh na uzavření této smlouvy.

Copyright © 2020 ChciPůjčku.cz